I samarbete med Davida

Hej hej
Hemma och fixar lite inför grillknytis med grannarna. Har lagt kyckling i souis viden, steker bacon till högrevsburgare, ryggbiff i en annan souis vide, blomkålsgratäng i ugnen, rört ihop en coleslaw (galet god, ni ska få recept!), lagt färsk majs i blöt (ska bli elotes) ja och lite smått och gott helt enkelt..

Och byter om. Tänk att jag var skeptisk mot chasmere förut, trodde det var stickigt som ylle och obekvämt. Så feeeel man kan ha, det finns ju inget mjukare mot huden!? Bästa jag vet! Och funkar lika bra året om, varma eller svala sommardagar som kalla vinterdagar. Har en hel del ponchos vid det här laget men Davida har ju sååå många olika plagg, alla lika sköna.

Detta är en riktig sommarfavvo i mjuk bubbelrosa. HÄR finns den (modellen heter curved sweater). Den kör jag i kväll nu när det blir lite kyligare. Mjukaste mjuk och så fin modell. Tog slut direkt förut men nu finns den åter i lager.
I och med morsdag runt hörnet (söndag!) så får ni en morsdagrabatt. Ange koden MOR20 så får ni 20 % på hela sortimentet! Gäller tom. 1/6.

KRAM och trevlig kväll på er!
Vart är shortsen köpt ?
Underbar tröjaMaten låter så god hoppas ni får en fin kväll. Kram