Wienercafét Stockholm

Äta ute & Takeaway Stockholm

Har ju lite tips på lager från Stockholm sist jag och Åse var uppe . Wienercaféet visade sig vara ett ypperligt ställe för en lätt brunch. Finns även afternoon tea, det provar jag nästa gång. En gudomligt god eggs benedict och utsökt liten bakelse med ett glas bubbel, lyxig guldkant på vilken dag som helst.

 

Extra plus för supergod koffeinfri cappucino och gullig personal.

 

KRAM

5 Kommentarer

5 kommentarer till “Wienercafét Stockholm

  1. Hej Victoria

    Din blogg ju bara så bra. Så mycket tips som jag har fått.

    På lördag ska jag och mina gamla pluggkompisar till Örebro för tjejhelg, då det var 10 år sedan vi flyttade därifrån efter vår pluggtid. Tänkte höra om du har ngt grymt tips på restaurang.

    Hälsningar Victoria

    1. Tack vad kul att höra! Och kul med tjejträff! Rekommenderar Makeriet, amano, Fratelli, Kungsgatan 1. Kram

  2. Din blogg är så bra. Har fått så många tips.

    På lördag ska jag till Örebro för tjejhelg. Det var 10 år sedan vi flyttade därifrån efter vår pluggtid på universitetet.
    Tänkte höra om du har ngt tips på grym restaurang?

  3. Oh my.. 😋 Vilka bakverk! Var ligger detta café? Måste nog testa detta nästa gång, istället för Vetekatten. (Vilket är ett riktigt mysigt café, i mitt tycke..)

    Kram!

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

5