Godmorgon! Sitter här med en stor latte och kikar på mina småttingar, lilleman ligger i sitt gym men tycker visst det är roligare att kika på storasyrran än på leksakerna. Bästa storasystern som pysslar om sin lillebror så fint så fint. Alltid lika snäll och försiktig, omtänksam och gullig. ♥ (Hon är annars ganska busig, vild, energisk och fartfylld, men med lillebror kommer denna fina sida av henne alltid fram) Nyhetsmorgon rullar på tv:n och ger fredagsfeelings!



Är på hääärligt fredagshumör trots att solen lyser med sin frånvaro. Vid lunch har jag bokat tid för solglasögonprovning och sen ska vi luncha på stan, optikern och jag 😉 . Mammalyx! Och i kväll har jag inte liten överraskning på lut i matens tecken.. Weeeeee! Happy Friday på er!!!

Mmmm låter som en härlig start på helgen 🙂 Här i Helsingborg strålar solen hoppas den kommer till Örebro med 😉 Har en liten fråga…..ska det verkligen bara vara 1 msk smet i formen när man gör kladdkakemuffins…..det låter så lite. Ska baka dom i eftermiddag och sälja på sonens fotbollsmatch imorgon 🙂 Kram
Vad fina ni är,ha en skön helg <3 KRAM
Vilken fin bild på er 🙂 Ha en bra helg! Kram
Önskar en underbar fredag! Här hemma har det bakats och fixats. Snart ska smörgåstårtan dekoreras. I eftermiddag får vi bror med familje på besök med en nyfödd liten prinsessa! Ha det bäst!
Så mysigt med bebis!! och GOTT med smörgåstårta, jag älskar det!!!
ha en fin dag!
Kram
Hej!
Älskar verkligen din blogg och alla dina recept.
Skulle laga fisk och letade i ditt arkiv och såg att de flesta recept på fisk enbart är på lax.
Har du andra recept på övriga fisksorter så inspirera mig gärna!
Ha en underbar helg med en framtittande sol.
Harligt att du kanner fredagsstamningen redan. Varje fredag bjuder mitt jobb alla anstallda pa lunch, vilket ocksa gor att den kanslan infinner sig!
Vilken fin blogg du har, jättefina foton! Hittade hit från Dinaras Blogg. Borde nog väntat tills efter lunch, för nu är jag superhungrig 🙂
Hej Victoria!
Vilka fina bilder på dina barn och givetvis även på dig, det riktigt strålar om dig.
Önskar dig en fortsatt bra dag och trevlig helg.
Kram
Vilken härlig fredag! Mammalyxar själv idag m ansiktsbehandling, mannikyr och nu solläge i solstolen här ute på Värmdö 🙂 Myser med magen och känner den lilla busa runt där inne 🙂 min lilla fjärde prinsessa <3 Ikväll ska vi på grill hos grannarna och jag ser fram emot en soligt härlig helg:) Skön helg på er! Kram
Hejsan!! Vilken jättefin bild på dej och dina juveler. Värt att rama in.
Kraam/Anette♥
Härliga bilder! Trevlig helg!
Trevlig helg 🙂 KRAM