Halloween med skåningarna

Halloween Högtider People & life Plockmat

dsc_8164

 

 

Hej hej

 

Vi sitter här och halvsover hela bunten, mätta med söndagspizza i magen och försöker enas om en film att se. Hade heeelt missat att skåningarna skulle stanna till måndag. När jag fixade frukost i morse frågade jag hur dags de tänkte åka hem. Eh?? Vi ska ju stanna till i morn! – Ehh? Va?? hahah

 

dsc_8166 dsc_8168 dsc_8167

 

De kom ner i fredags, vi åt plockmat och satt uppe och pratade långt in på småtimmarna. Tror inte vi fick barnen i säng innan 02.30, lika uppe i varv och längtat de med <3 Hade dukat med masker till de vuxna men måste råkat köpa barnmasker? De satt såå illa, hahaha.

 

dsc_8186 dsc_8197 dsc_8191 dsc_8199 dsc_8174 dsc_8181-2 dsc_8178-2

 

I lördags roade vi oss på Tekniska kvarnen och sen blev det lite change of planes eftersom det visade sig att hela området skulle gå Bus eller Godis så vi svirade om både stora och små och körde Halloween all in.

 

dsc_8207 dsc_8222  dsc_8236

 

I dag har vi varit och sett Trolls på bio. Såååå bra den var!!! (Måns Zelmerlöw gör en av rösterna och duktiga Mimmi Sandén en annan). Inte lika piggt gäng i dag, tror både Micke och Danne tog sig en tupplur under biofilmen 😉 Tror inte det blir nån mer film i kväll, folk börjar somna en och en här ser jag.

Hoppas ni haft en mysig helg!

KRAM

4 Kommentarer

4 kommentarer till “Halloween med skåningarna

  1. Hihi vad roligt ni verkar haft..
    Hade gärna varit med på ett hörn;)

    Vart har du köpt dom vit stora uppläggningsfaten?

    Ha de/A

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

4