Hej hej
En välbehövlig stund på spikmattan just nu, alldeles för fullspäckad vecka. Jag är annars ganska bra på många bollar i luften men just nu är det lite mycket även om det mesta är roliga saker och jag känner mig superstressad?! Har som tur är bara några få julklappar kvar att köpa iallafall, de flesta har klickats hem från nätet och de sista anländer i dagarna. Några till mig själv har det blivit också, bla en jäääättestor sak i vårt vardagsrum, ska visa vid tillfälle. Och lite smått och gott från favoritbutikerna.
Här kommer några julklappstips i samarbete med Raglady. Letar ni handväska i julklapp till någon är det här rena drömmen, finns så mycket ljuvliga lyxiga snygga väskor och märken. Jag är fortfarande lika kär i bMB-printet och nya varianten har blommönster på sig i blå/petrol/grå färger – hur fin! Matchande mjuk halsduk från DAY.
Presenter som doftar gott är väl alltid uppskattat? Jag blir alltid glad för doftljus iallafall, har minst ett tänt varje dag. Voluspa är en favorit och hur vackra är inte produkterna från House of Natalia.
Och smycken då? Alltid rätt 🙂 Älskar detta enkla men tuffa armband från Marc by Marc Jacobs!
Det var lite tips, än finns ju tid kvar att klicka hem julklappar!
KRAM







Åh älskar också Deras doftljus:). Är dock ingen handväsk-person.
Kram