Hej hej
I går hade vi kalas på Smultrongården efter stängning. Eva bjöd på god mat (fralla fylld med mexikansk soppa, sparrissallad med tryffelolja och en tomat fylld med risotto på rotselleri!) och både födelsedagar, avtackning och julklappar delades ut. Och Helena hade med sig den sötaste lilla jultårtan, mums. Mysigt mysigt.
Och inte kunde jag låta bli att köpa lite söta smycken 🙂 Dessa raringar fick följa med hem. Liksom ett gäng plagg från Culture jag ska testa strax och fota.
Ett långt och ett kort halsband från VÅGA. 3-pack armband med stretch från Bud to Rose. Allt i rosé/grafitgrått – så snyggt att blanda dessa tycker jag!
Söt stor ormmönstrad scarf med rosa kant, 249 kr – kap! Just nu är det förövrigt 50 % på alla julsaker och 20 % på 2 varor för er med Allehandakort. Tips tips. (Har ni inte vägarna förbi Smultrongården går det bra att ringa och få hemskickat!)
Nu ska jag laga en spännande paj här med skaldjur och annat gott i. Ni får resultat senare.
KRAM









