Nykomling på bubbelhyllan med vintersmak. Loka Pepparkaka!
Ja men heeej!
Så mycket på agendan här så jag hinner knappt kika in, men jag saknar er och bloggen när jag inte gör det så jag ser fram emot några dagar med lite lugnare schema framöver! Sitter ner en stund nu men ska snart på föräldramöte.. Dygnet har för få timmar ibland!
Sprang på Loka Pepparkaka i dag och kunde inte motstå.. Ska ge den några mer provningar men tro det eller ej jag tyckte den var GOD! (jag är väääldigt kräsen med smaksatt vatten, dissar de flesta :)) Luktar pepparkaksdeg, smakar svagt och lite syrligt av pepparkaka och ingefära. Värd att testa!
Gårdagens. Take away från Saigon. Barnen är galna i friterad kyckling. Jag med 🙂 (men det blev knappt några över till oss vuxna).
Flängt runt hit och dit i dag i rasande tempo, hade ärenden på bla IKEA och passade på att fynda en liten grej till hallen som Micke håller på och bygger i hop just nu. Tipsar senare om det blir bra 🙂
I kväll ska vi testa veckans vin och äta något till som jag nog aaaaaaaldrig visat i bloggen tidigare under mina 7-8 år här. Kan ni gissa vad?
Oj måste rusa..
KRAM


Åhh jag är helt såld på nya smaker på kolsyrat vatten. Nu fick jag lite ångest för att jag missar den där 😀
Sushi!!! 🙂
Oj Lokas senaste vatten har jag helt missat ! Prövade Loka chocolate shake men tvii vad den var äcklig ! Lemon Pie däremot var helt ok.
Vad ni ska äta däremot har jag inte en aning om…hm…får allt fundera lite till….kanske vildsvin eller duva eller nåt annat vilt ?
Skaldjur ! Kräftor !
Ost;-)
God morgon! Har två frågor som jag undrar om du kan svara på inför helgen. Först vad heter den där roliga sömnanalysappen och varifrån beställde du dina Uggsvantar och skor? Såg att det var ett erbjudande via Campadre, men har snart sökt sönder Google och jag hittar banne mig inga som säljer till ordinarie pris heller 🙂 Tacksam för svar.
Kram
Appen heter Sleep Cycle och UGGsen beställde jag på Campadre så jag vet tyvärr inte var man kan få tag i just dem annars. men kampanjerna brukar återkomma då och då så jag kan tipsa i bloggen om jag ser att det vankas UGGs-kampanj igen.
kram