Godkväll
Ja men vi kör väl på 🙂 Bokavdelningen hade jag kunnat köpa huuuuur mycket som helst. Sebbe älskar dinosaurier och jag hittade två jättegulliga böcker med dinos, sen får han sin allra första kokbok i julklapp också tänkte jag. Olivia älskar pyssel, en bok med både popmusik och pyssel i till henne och ett par läsa & räkna ”fylla i” böcker som jag tror hon kommer älska.
Några pysselböcker till Sebbe med (Laban och Lilla Anna pysselböcker kostade 4:95, kap!) och ännu en liten dino.
Och så den urmysiga julboken ”Natten före Jul” som bara var sååå gullig. 24.95 kostade den, också ett kap!
Det var bokhörnan det!
Ett inlägg om barnens julklappar/kläder på lut också, sen får det vara nog 😉
KRAM











Måste passa på att tacka för receptet på Spenatsoppan!
Gjorde den till middag idag och den slukades av alla 🙂
Så gott med en varm soppa och ett extra plus var ju verkligen att den gick galet snabbt att tillaga!
TACK!!
Kram Suzanne
minns du vad ivar böckerna kostade? Vi har lånat en på biblioteket och de är så himla fina. har en liten dinasaurieälskande treåring här hemma jag med!
Ursäkta att jag frågar igen, men har du planerat in nån dag för din bloppis? ; ))
Kram Vicki
Det kom lite emellan, tar det så fort jag hinner. Förvarnar innan!
Kram
Reagerar på kokboken för ungamästerkockar, ”Speciellt för killar”. Vad är det som är speciellt för killar i den boken?
Men nu vill jag ju också åka till Ullared och shoppa!! 🙂
åh! vad kostade middagsparty? en vän ska till ullared i helgen så kanske ska skicka med en liten önskelista nämligen 🙂
Hej! Kul m ullared 🙂 va kosta middasparty där? Mvh Teresa
Vad snällt att du lägger upp så mkt tips om Ullared, alltid svårt att hitta inför kommande resa 🙂 för övrigt har du den bästa bloggen! Kram