Smörgåsrån – med smak!

Okategoriserade

DSC_6416

 

Godmorgon!

 

Startar dagen med ett litet nyhets-tips. Fler som älskar smörgåsrån? Det är typ det bästa mina barn vet, de kan sätta i sig ett paket med endast smör till på nolltid. Jag med 😉 De liksom bara försvinner i munnen. Nu har de faktiskt kommit i 2 nya smaker – en med tomat/basilika och en med gräslök.

Barnen tyckte att de smakade snacks. Serverade dem som ”chips” med dipp, gott drinktilltugg eller tv-snacks! Tomat/basilika var mest poppis här.

 

DSC_6421

 

Och i dag fick det bli ett par mackor med pålägg på stående fot vid köksön. Enkelt och gott i farten. Ett smidigt litet ”mittemellanmål” 🙂

 

DSC_6428 DSC_6429

 

Önskar er en fin start på dagen!

 

KRAM

 

I samarbete med Göteborgs Kex

3 Kommentarer

3 kommentarer till “Smörgåsrån – med smak!

  1. Hej fina Victoria! Tycker du alltid har så snyggt läppstift, har frågat dig tidigare om detta . Den nyansen pearl frost i MAC kan jag inte hitta ! Har kollat på kicks webshop , kanske fu skrev fel nyans ?! Tacksam om du vill kolla nyansen en gång till ! Ha en bra dag ! Kram

Lämna en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

3